Rolety zewnętrzne montowane są w celu poprawy komfortu oraz ochrony wnętrz przed utratą ciepła, promieniowaniem słonecznym, hałasem (ok 10db), zacinającym deszczem, a także jako zabezpieczenie przed włamaniem. Kiedy rolety są opuszczone,pomiędzy szybą a pancerzem rolety tworzy się rodzaj poduszki powietrznej. Nieruchome powietrze staje się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła.Tak dzieje się w warunkach zimowych, natomiast latem pancerz rolety chroni nas przed promieniowaniem słonecznym uniemożliwiając ciepłu przenikanie do wnętrza budynku. Rolety są sterowane ręcznie (taśmą ,linką) lub za pomocą silnika elektrycznego. Istnieje także możliwość zastosowania sterowania radiowego,czujników zmierzchu ,czasu i.t.p.

 

1.Systemy montażowe

W zależności od stanu zaawansowania budowy i możliwości technicznych w budynkach już istniejących lub nowo budowanych proponujemy następujące systemy montażowe:

 

A.System nadstawny

Jest to roleta w ocieplonej styropianem obudowie z PCV mocowana do ościeżnicy okna tworząc z nią jednolitą całość,która jako monolit osadzona jest w otworze okiennym za pomocą kotew i uszczelnienia z pianki PU.Polecamy ten rodzaj rolet ,jeżeli są Państwo na etapie wymiany okien a planujecie montaż rolet.

 

B.System aluminiowy standard

Roleta w nieocieplonej obudowie z blachy aluminiowej montowana jest zewnętrznie , na oasdzonych już oknach w jeden z poniższych sposobów:

 • Na elewacji – roleta lewoskrętna,mocowana do muru

 • We wnęce –roleta lewoskrętna mocowana do ościeżnicy

Zamkniete rolety tłumią hałas , a perforacja profili umozliwia przewietrzanie pomieszczeń przy zamkniętych roletach

 

C.System aluminiowy adaptacyjny(podtynkowy)

 

Nieocieplona skrzynka rolety jest mocowana na zewnątrz we wnęce muru nad otworem okiennym .W ten sposób pancerz rolety po podniesieniu jest niewidoczny z zewnątrz ani od wewnątrz .

 

D.System Nadprożowy

System ten należy przewidzieć na etapie budowy domu,ponieważ skrzynka rolety montowana jest w nadprożu .Zamontowanie rolety w tym systemie wiąże sie z podniesieniem nadproża o wysokosć skrzynki wynoszącym odpowiednio 250 lub 290 mm.

Roleta nadprożowa posiada skrzynkę w kształcie odwróconej litery “U”.Skrzynki te zbudowane są ze styropianu i zbrojone w górnej części drutem stalowym o średnicy 3 mm.Prowadnice i pancerz wykonane są z aluminium

 

2.MATERIAŁY I PODZESPOŁY DO PRODUKCJI ROLET:

Oferowane przez nas rolety produkowane są z najwyższej jakości surowców i materiałów oraz najnowszych technologii.

A.POFILE

-PA 39,40,45,52- profile zamknięte aluminiowe , wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową, perforowane i nieperforowane ,okienno-drzwiowe.Waga od 2,8 kg do 3,5 kg/m2

-PE 41 – profil aluminiowy zamknięty ekstrudowany ,pustokomorowy ,gruboscienny,nieperforowany ,okienno-drzwiowy.Waga 6.9 kg/m2

-PEK 52 profil aluminiowy- krata ,profil ekstrudowany Waga 4,75 kg/m2

-PA 77 profil aluminiowy zamkniety wypełniony pianką poliuretanową- bramowy.Waga 6 kg/m2

B.OBUDOWY

-Aluminiowe 45 st. o rozmiarach od 125-350 mm z blachy aluminiowej,zimnogięte,lakierowne piecowo

- Aluminiowe OWAL o rozmiarach od 137 do 205 mm z tłoczonego aluminium lakierowane piecowo

- PCV od 165 do 245 mm skos 90 st. z żebrowanego profilu PCV ocieplane wkładką styropianową.

C.PROWADNICE

 • Aluminiowe - tłoczone ,lakierowane piecowo o rozmiarach od 45 do 75 mm zawierające wkładki gumowe lub szczotkowe tłumiące hałas

 • PCV – tłoczone z PCV o rozmiarze 66 mm,wyposażone we wkładki szczotkowe tłumiące hałas.

3.SYSTEMY NAPĘDOWE DO ROLET

A.Napęd ręczny

Naped ręczny stosujemy wyłącznie do rolet okienno-drzwiowych o maksymalnym ciężarze pancerza 20 kg.Oferujemy sterowanie:

 • za pomocą cięgła (taśma,sznur)pociąganego bezpośrednio lub za pomocą zwijacza z korbką.

 • za pomocą sprężyny samozwijającej umieszczonej w wale napędowym rolety,obsługa następuje poprzez bezpośrednie pociąganie za uchwyt umieszczony w listwie dolnej rolety.

B Napęd elektryczny

Napęd elektryczny może być stosowany praktycznie w każdej rolecie a konieczny jest przy pancerzach o wadze powyżej 20 kg.Elementem bezpośrednio podnoszącym i opuszcającym roletę jest odpowiedniej mocy silnik rurowy umieszczony w wale napędowym rolety.Silnik taki może być wyposażony dodatkowo w urzadzenie awaryjnej obsługi ręcznej “NHK”,która pozwala na ręczne uruchomienie rolety w przypadku czasowego braku energii elektrycznej.

Roletę elektryczną możemy sterować za pomocą

 • Przełacznika klawiszowego - najprostsze standardowe sterowanie w formie podtynkowego lub natynkowego przycisku ściennego zainstalowanego obok rolety lub w dowolnym miejscu budynku.

 • Przełącznika kluczykowego – sterowanie odbywa się poprzez obrót kluczyka w zamku przypominającym zamek “Yale”.Rozwiązanie to jest bardzo przydatne gdy zachodzi konieczność otwierania rolety od strony zewnetrznej budynku ,pasażu handlowego czy ulicy.

 • Pilota - obsługa odbywa sie za pomocą nadajnika (pilota) wysyłającego sygnał radiowy do odbiornika zainstalowanego w silniku rolety.

 • Sterowanie automatyczne – obsługa nastepuje samoistnie przy pomocy impulsów nadawnych przez wcześniej zaprogramowany zegar sterujący lub za pomocą czujnika zmierzchowego ,wiatrowego lub temperaturowego. Ten rodzaj sterowania umożliwia generowanie impulsów w sposób losowy (opuszczanie,podnoszenie rolety) markując w ten sposób nieobecnośc użytkownika.Sterowanie to pozwala na obsługę całej grupy napędów z jednego sterownika.

 • Najnowsza technologia Io-Homecontrol sterowanie z każdego miejsca na ziemi poprzez internet każdym urządzeniem w mieszkaniu

 

ZABEZPIECZENIA PRZECIWPODNOSZENIOWE ROLET

Wszystkie rolety wyposażone są w wieszaki sprężynujące , mające za zadanie przy opuszczonej rolecie wyprostowanie pancerza w obudowie a tym samym utrudnienie podniesienia jej z zewnątrz.Bardziej skutecznie zabezpieczają rygle zasuwane ręcznie lub automatycznie jak również zamki , montowane w dolnej listwie rolety.Najbardziej skuteczną blokadą jest silnik elektryczny z zastosowniem wieszaków blokady.

 

Marzysz o ciepłym, cichym i bezpiecznym domu? Rolety zewnętrzne spełnią te oczekiwania. Ponadto rolety, występujące w szerokiej gamie kolorów, odmienią wygląd domu, nadając mu indywidualnego charakteru.

Sposób na złodzieja i sąsiada
Rolety zewnętrzne są bardzo popularnym i praktycznym elementem wykończenia domu. Pełnią wiele istotnych funkcji, rozwiązując różnorodne kwestie związane z użytkowaniem budynku. Najczęściej stosujemy je w celu zabezpieczenia przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz dodatkowej ochrony domu przed złodziejem. Jak pokazują statystyki policyjne - w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach usytuowanych na parterze lub pierwszym piętrze do włamania dochodzi najczęściej przez okna i drzwi balkonowe. Już sama standardowa roleta zniechęca potencjalnego złodzieja do podjęcia próby włamania. W wielu typach rolet (np. Oknoplast-Kraków) można dodatkowo zamontować zabezpieczenia utrudniające podniesienie ich pancerza od zewnętrznej strony, jak: rygle automatyczne lub wieszaki blokujące. Rolety ochronią nas także przed ciekawskim sąsiadem czy przechodniem.

 

Producent:
Wybierz producenta
Wyników 1 - 1 z 1

Rolety aluminiowe zewnętrzne